NACIONALINIS FOTOPROJEKTAS „LIETUVA IR MES“ – UNIKALI IŠLIEKAMOJI VERTYBĖ ATEITIES KARTOMS IR KIEKVIENAM IŠ MŪSŲ

         

Nacionalinis fotoprojektas Lietuva ir mes“ - tai Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtas projektas, įamžinantis veikliausius, kūrybingiausius ir iškiliausius šiandienos Lietuvos žmones.

 

Projekto organizatoriai ir žymiausi Lietuvos fotografai 2020 m. kovo 11 d. plačiajai visuomenei pristatys iki 500 fotografijų apimsiantį unikalų ir monumentalų fotoalbumą „Lietuva ir mes“. Šis albumas - tai palikimas ateities kartoms, turėsiantis neabejotiną istorinę, meninę, kultūrinę išliekamąją vertę Lietuvoje bei reprezentuosiantis mūsų šalį visame pasaulyje.

 

Nuotraukose, kurių herojai - kultūros bei meno kūrėjai ir verslininkai, mokslo bei visuomenės veikėjai ir valstybės vadovai, sportininkai, ūkininkai, bažnyčios tarnai ir kiti mūsų šalies piliečiai, kuriamas gyvas, betarpiškas ir neoficialus mūsų kasdienio gyvenimo atspindys. Įvairiausiose gyvenimiškose situacijose - dirbant ar poilsiaujant, kuriant ar pramogaujant - išvysite mums visiems gerai žinomus ar visai nepažįstamus žmones, kuriuos sieja viena - visi jie gyvena, dirba ir kuria ŠIANDIENOS LIETUVOJE IR LIETUVAI!

 

Fotoalbumą  „Lietuva ir mes“ iš dalies būtų galima lyginti su 1933 metais išleistu „Vytauto Didžiojo mirties 500 metų sukaktuvėms paminėti albumu“, neabejotinai ir šiandien turinčiu didelę  dokumentinę išliekamąją vertę. Naujajame fotoalbume senojo tarpukario leidinio dokumentinį matmenį pakeis žymiausių šiandieninės Lietuvos fotografų kuriamas gyvas, betarpiškas ir šiltas mūsų kasdienio gyvenimo atspindys.